5 months ago   03:50

Comments 0 Comments

Add Reply

5 months ago   04:23

En sevdiğimiz seri Toy Story'nin (Oyuncak Hikayesi) son filmi çıktı. Biz de eleştirdik.

instagram sayfamız: https://goo.gl/UWFPG4

Nüfusun %50'sini Öldürmek - Thanos: https://goo.gl/pYQe16
Avengers 4'te büyük ihtimalle ölecek 7 kişi: https://goo.gl/wqSDDV
Thanos'u öldürmüş 7 kişi: https://goo.gl/WJo1aG
Cem Yılmaz çocukluk hayalimi nasıl gerçekleştirdi? https://goo.gl/XCGRpb

Bu videoda spoiler yer almamaktadır.

Merhaba, beğenmediğimiz gişe filmlerinin eleştirilerinin altına ‘’sen hiçbir filmi beğenmiyorsun’’ yazan arkadaşlar. Hepinize merhaba. Kanalıma hoşgeldiniz.

Ben Şehir Tiyatrolarından ve Arka Sokaklardan tanıyabileceğiniz Can Başak. Bugün Toy Story 4’ü eleştiriyorum.

Hayatta en çok sinirimi bozan şeylerden biri ‘’insanların animasyonlar çocuklar içindir’’ demesi. Bu insanlar neden bu kadar inatçı veya genellemeci bilmiyorum. Çoğu animasyon herkese hitap etmeye çalışan gişe filmlerinden daha büyük bir olgunlukla çekiliyor. Biraz önce bahsettiğim insanları yaşam sürem içinde anlayabileceğimi zannetmiyorum. Ancak herkese hayatlarında risk almalarını ve kendilerine yarattıkları o rahat ortamın dışına çıkmalarını önerebilirim.

Açıkçası Oyuncak Hikayesi’nin gelmiş geçmiş en iyi serilerden biri olduğunu düşünüyorum. 1995’te çıkan ilk film hem animasyonlara öncü oldu hem de karakterleri ve hikayesiyle inanılmaz bir filmdi. Eminim bugün içinde naparsanız yapın ilk üç Oyuncak Hikayesi filmini izlemenin verdiği zevki hiçbir şeyden alamazsınız.

Oyuncak Hikayesi normalde 3. filmiyle bizi ağlatarak sona ermişti. Ancak sonrasında 4’ü açıkladılar. Peki film nasıldı?

Tam olarak harikaydı diyebilirim. Öylesine bir devam filmi çekmemişler. Söylemek istedikleri bir şeyler olduğu için bu filmi çekmişler. Zaten seriden 24 yılda 4 film geldi. Filmlerin kaliteli olması için ne kadar uğraştıkları süreden belli.

Ben bu karaktere ve dünyaya bayılıyorum. Oyuncak Hikayesi filmlerini izlemek bana ailemle olmak gibi geliyor. Avengers’da da karakterleri ve hikayenin gidişatını çok seviyorum ama bence Oyuncak hikayesi her yönden daha iyi bir seri. Filmlerin zaman ve sevgi üzerine anlattıkları şeyler harika. Bu film için de aynı şeyler geçerli.

Toy Story 4’te oyuncaklarımıza Forkey isimli bir karakter katılıyor ve anında kendi yaratılışını sorgulamaya başlıyor. Forkey’nin bu varoluşsal krizi filmi alıp götürüyor. Bu sırada Woody de oyuncak olarak çok kullanılmadığı için krizlere girmeye başlayınca ortaya hikayesini ilerletmek için karakterlerin psikolojisini kullanan harika bir film çıkıyor. Forkey’nin hikayesini Buzz’ın ilk filmdeki krizleriyle bağdaşlaştırmış olabilirsiniz ancak filmde de göreceğiniz gibi Forkey daha daha ağır şeyler yaşıyor.