KARPUZLA YAPABİLECEĞİNİZ 13 İNANILMAZ KOLAY ACEMİ ANNE BABALARIN BİLMESİ 1 day ago   05:50

5 DAKİKADA HALLET
Karpuz hakkında fikirler ve ipuçları

Karpuzun kalp sağlığını desteklemekten tutun kilo vermeye yardımcı olmaya kadar bir dizi şaşırtıcı faydaları vardır. Karpuzun %92’si su olduğundan vücudun su ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur.

Sıcak yaz günlerinde serinlemek için mükemmel bir besindir. Karpuzla çok çeşitli atıştırmalıklar yapabilirsiniz ama önce karpuzu doğru şekilde kesmeyi ve dilimlemeyi öğrenmelisiniz. Karpuz kesme becerisi hayatınızı kolaylaştırdığından çok faydalı bir beceridir. Kesmeden önce karpuzu bol suyla iyice yıkamayı unutmayın. Keskin bıçağı hazırlayıp detaylar için videomuzdaki talimatları izleyin. Ayrıca, karpuzu ne şekilde servis etmeniz gerektiğini ve parti masanızı daha da havalı hale getirmenin yollarını öğreneceksiniz. Karpuz yerken ahşap şiş kullanın böylece ellerini temiz kalacak. Karpuz hızlı bir şekilde ve ortalığı dağıtmadan kesmenin bir yolu da ortadan ikiye bölerek kesmektir. Karpuzun içini küçük karelere bölüp kaşıkla çıkararak yiyin. Karpuz kesmenin bir diğer sıra dışı yöntemi ise diş ipiyle kesmektir. Bunu nasıl yapacağınızı görmek için videomuzu izleyin!

Tatlı sever misiniz? Karpuzla çok lezzetli tatlılar yapabilirsiniz. Kolalı karpuzdan şiş kebap! Karpuz kabuğunda iki adet delik açıp iki şişe kolayı bu deliklerden karpuzun içine boşaltın. Daha sonra karpuzun iç kısmını dondurma kepçesiyle bir kaba alın ve kürdan veya çubukla servis edin. Doğum günü kutlamak istiyor ancak sıradan pastaların çok sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız karpuzdan pişmeyen pasta yapabilirsiniz. Bu pratik pastayı yapmak için karpuzun kabuğunu kesin kremayla kaplayın, orman meyveleriyle süsleyin. Yaz partileri için en iyi tatlı tarifi!

Paket lastikleriyle karpuz bombası yapın. Bu bombayı patlatırken çok eğleneceksiniz!ZAMAN BİLGİLERİ:

00:12 Kolalı karpuz

00:58 Yaz pastası

01:49 Karpuz bombası

02:20 Karpuz nasıl kesilir


-----------------------------------------------------------

5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet Kizlar: https://is.gd/9e6Ptf
GERÇEK HİKAYELER: https://is.gd/HpUYgh

Müzik, Epidemic Sound: https://www.epidemicsound.com/

Comments 1314 Comments

Add Reply

ACEMİ ANNE BABALARIN BİLMESİ KARPUZLA YAPABİLECEĞİNİZ 13 İNANILMAZ KOLAY 1 day ago   17:26

ANNE BABALARIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRMANIN YOLLARI

Çocuklara düzenli ve tertipli olmayı öğretmek amacıyla son derece etkili bir görsel tasarım yapabilirsiniz. Bu tasarım için beyaz bir duvar saati, renkli kalemler ve bir parça kağıda ihtiyacınız olacak. Saatin üzerindeki plastik kapağı çıkarıp renkli kalemler yardımıyla günü kısımlara ayırın. Her bir renk, çocuğunuzun yapmasını istediğiniz bir etkinliği temsil ediyor. Örneğin; sarı renk ödev yapmayı, mor oyun zamanını, kırmızı ise uyku vaktini temsil edebilir. Bir parça kağıda renklerin ve etkinliklerin listesini yapın böylelikle çocuğunuzun bir programı olacak. Bu saati uygun bir duvara asın. Saati, çocuğunuzun rahatlıkla görebileceği bir yere asmayı unutmayın. Hazırladığınız listeyi de saatin altına bantla yapıştırın. Ne kadar da güzel bir fikir, değil mi?

Çocuklarınıza bir yandan sayılar ve renkler gibi önemli bilgileri öğretirken bir yandan da eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak fikirlerimize bir bakın. Sayıları öğretirken keçe ve ahşap çubuklardan uyumlu renklerde dondurma, aynı desen kartlar, ponpondan tavşan kuyrukları ve renk paleti yapabilirsiniz.

Bebeğe hoşgeldin partisine davet edilmek, eğer ne hediye alacağınızı bilemiyorsanız veya hediyelik eşyaların fiyatları el yakıyorsa büyük bir sorun haline gelebilir! Paniğe gerek yok, maliyeti çok düşük malzemelerle kendi ellerinizle çok sevimli hediyeler yapabilirsiniz. Dahası, anne baba adayı da üçüncü bir oyuncak ayı yerine gerçekten işlerine yarayacak bir hediye aldıkları için çok mutlu olacaklar. Bu videomuzda, bebek bezlerinden pasta, tulumlardan kapkek ve patiklerden gül yapımını öğreneceksiniz. Bebek bezlerinden pasta yapmak için önce stand olarak kullanacağınız bir tepsiye, güzel kurdelelere, minik plastik oyuncaklara, bebek patiklerine, ve tabiki bebek bezlerine ihtiyacınız olacak. Bebek bezlerini videomuzdaki talimatları uygulayarak kat kat dizin. Daha sonra pastayı dilediğiniz gibi süsleyin.ZAMAN BİLGİLERİ:

00:09 Kendin yap acil durum bebek bezi

02:39 Renk eşleştirme oyunu için dondurma

04:37 Kaybolmaya karşı bileklik

06:47 Bebek partisi için ucuz el yapımı hediyeler

10:01 Origami fikirleri

-----------------------------------------------------------

5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet Kizlar: https://is.gd/9e6Ptf
GERÇEK HİKAYELER: https://is.gd/HpUYgh

Müzik, Epidemic Sound: https://www.epidemicsound.com/